18 Ocak 2012 Çarşamba

Singapur

Singapur Gezisi

Ankaradan Doha aktarmalı yaklaşık 19 saatlik yolculuk sonrası Singapur Changi havalinanıa varmış bulunduk ve apron manzaralı lavaboları gördükten sonra havalimanın yıllardır en iyilerde olmasının sebeplerinden biri olduğunu düşündüm..
Changi ilk görüş.
Ve sıra geldi bavulların nerde olduğu ve immigrationdan geçebilecekmiyiz konuşmaları bankoların önünde bekledik, insanlar bir bir gidiyor, biz kaldık.
immigration
Arkadaşım en sonunda olmayan ingilizcesi ile bankoya doğru gidip bavulların nerde olduğunu ne söyledide sordu öğrenip geldi meğer oranın arkasındaymış az ileri baksak görünürmüş ve sonrada o gazla bankolardan mühürlerimizide bastırıp singapura girişimizi yaptık.

Sıra geldi para bozdurup metroya atlayıp hostelin yerini bulmak. metroya bindik haritaya bakıyoruz adrese bakıyoruz adres detaylı olmayınca artık rastgele bir durakta iniyoruz. Metrodan çıkışımız ile bir şok yaşıyoruz Ankarada 0 derecelerde bıraktığımız hava bizi singapurda 35 derece civarı artı nem ile hoşgeldin diyor. Sırtta çanta üstümüzde uzun kollular bir saate yakın yürüyüp hosteli bulmaya çalıştık ve sonunda iki gecelik girişimizi yapıp eşyaları odaya atıp az dinlendıkten sonra yemek yemek ve dolanmak için dışarı çıkıyoruz.
Five Stone Hostel
hızlı bir planlamaBu arada hostelin  konumu çok iyi Clark quay bölgesinde ve dışarı çıkıp biraz yürüdükten sonra aşağıdaki manzara karşımıza çıktı.
Daha sonra yola devam edip Funan Mall isimli elektronik avm sini dolanıp ilk günün yorgunluğu ve açlığı ile Mc donalds karnımızı doyurduktan sonra yürüyüşümüze devam ettik.
Funan Digital Mall
Günü fazla dolaşmadan liman kısmına giderek orda hem dinlenerek hem fotoğraf çekerek hemde ilk yurtdışında bir yerde olmanın duygusunu yaşarayak ve hosteli bulmaya çalışarak günü sonlandırdık.
F1 yarışındaki köprü

Marina Sands Bay otel arkamda

Gökdelenlerin bulunduğu bölge.

F1 yarışı olan cadde ve tarihi otel.

Singapur simgesi aslan balık sembolü "Merlion" heykli.

Ben ve Merlion.
hostelin yolu bulmaya çalışırken gökdelenler arasında kaldık.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder